Najmodniejsze wnętrza 2022 roku- poznaj aktualne trendy

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM KLIENTÓW OTWORZYLIŚMY NASZE STUDIO Z WYSELEkcjonowanymi produktami premium —ATMOSFERA © 2022

Treść

Twój dom ma wiele funkcji, co wymaga, aby jego urządzenie było ergonomiczne — tu zaczyna się rola projektanta wnętrz, który pomoże Ci w pełni wykorzystać Twoją przestrzeń.

Najmodniejsze wnętrza 2022 roku- poznaj aktualne trendy

Podobnie jak w modzie, tak i w aranżacjach wnętrz, co roku nieco zmieniają się trendy. I choć w domu czy mieszkaniu chodzi głównie o to, by czuć się bezpiecznie, komfortowo i by było to miejsce jak najbardziej funkcjonalne, to jednak wygląd i estetyka mają też niemałe znaczenie. Co ciekawe, jedno drugiego wcale nie wyklucza- wręcz przeciwnie, odniesienie się do aktualnych trendów wnętrzarskich sprawi, że zyskamy wnętrze, w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas. Poznajmy więc najważniejsze z nich. 

Kolory roku 2022

Zgodnie z najmodniejszymi trendami wnętrzarskimi, należy postawić na zieleń w rozmaitych odcieniach. Choć nie jest to aż taka nowość, bowiem w ubiegłym sezonie barwa ta równie była dość popularna, to jednak tym razem nie będzie to jedynie butelkowa zieleń, ale także kolor szmaragdowy, miętowy czy oliwkowy. Natomiast całkowitym jego przeciwieństwem będzie kolor fioletowy- niekoniecznie jako barwa dominująca we wnętrzu, ale z pewnością warto postawić na pewne akcenty w odcieniu bzu, lawendy, ametysu czy jagody.

Ci, którzy nie przepadają za tego typu wariacjami, także nie muszą się martwić- rok 2022 to również rok natury, a więc mile widziane będą również ciepłe kolory ziemi, a więc beże, brązy, szarości- jako kolory nowoczesnego minimalizmu.

Wyraziste meble, czyli odważny akcent w aranżacji wnętrz

W 2022 roku trendy meblowe będą mocno nawiązywać do wzornictwa lat 80-tych, w nieco odświeżonej formie. Nadal popularne są meble modułowe, jako praktyczne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczeń. Tym natomiast, co się zmienia, jest nisko umieszczone siedzisko w kanapach i fotelach, na wzór designu japońskiego. Meble o łagodnych, zaokrąglonych kształtach, pokryte miękką i przyjemną w dotyku tapicerką sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe. Z kolei wyraziste kolory, pstrokate printy i nietypowe kształty, nadają mu nieco pazura. Podsumowując, w modnym wnętrzu nie powinno zabraknąć choć jednego z wymienionych wyżej elementów. Może to być modułowa, kolorowa sofa, oryginalny stolik kawowy lub lampa o ciekawej formie.

Materiały i tkaniny- naturalne i miękkie

Jeśli chodzi o materiały i tkaniny, rok 2022 to przede wszystkim materiały jak najbardziej naturalne- drewno, len, juta, sklejka, sznurek. W meblarstwie poważany jest bambus, z którego można stworzyć wiele ciekawych mebli. Podobnie jak wiklina czy ratan- krzesła i fotele z nich wykonane są nadal niezwykle popularne. W kwestii tkanin, obecne trendy wskazują na wszystkie te, które są miłe i przyjemne w dotyku, a więc na pierwszym miejscu stawiany jest welur. Tu także nie brakuje nawiązania do natury- w aktualnych aranżacjach nie powinno zabraknąć tkanin lnianych w postaci zasłon, obrusów, pościeli, narzut, a nawet tapicerek.

Nowa epoka kamienia

Nie chodzi tu oczywiście o powrót do przeszłości, wręcz przeciwnie, o wykorzystanie kamienia- zwłaszcza marmuru- do tworzenia luksusowych wnętrz. Doskonale sprawdzi się tu żyłkowany marmur w różnych wersjach kolorystycznych. W tym roku królują więc marmurkowe stoły, stoliki oraz konsole, które z jednej strony są produktem luksusowym, z drugiej zaś minimalistycznym, jednak wyróżniającym się na tle całej aranżacji danego wnętrza. Różnego rodzaju kamienie dają się także zauważyć w postaci wszelkich dodatków- donic, figur czy innych ozdób i dekoracji. Kamień powrócił także w formie kafli lub płyt ściennych- zwłaszcza ten o szarym kolorze i gładkiej strukturze.

Najmodniejsze style wnętrzarskie w 2022 roku

Choć trudno mówić o tym, by jakiś styl wnętrzarski kiedykolwiek odszedł do lamusa, to jednak każdego roku niektóre z nich wychodzą na prowadzenie. W roku 2022 tym, na co należy zwrócić uwagę, jest z jednej strony natura, z drugiej zaś eksplozja kolorów, form i kształtów.

    • Minimalizm- objawiający się eliminacją wszystkich zbędnych sprzętów i pozostawienie w danym pomieszczeniu jedynie tych, które wyraźnie pełnią jakąś funkcję. Tym, co ulega zmianie w tym zakresie, jest paleta kolorystyczna- dotychczas minimalizm kojarzony był z jasnymi, ale chłodnymi barwami, natomiast obecnie modne są ciepłe kolory ziemi, czyniące wnętrze miłym i przytulnym;
    • Modern lat 80-tych– krzykliwe kolory, nietypowe formy oraz rozmaite wzory- oczywiście wszystko z umiarem i w dobrym stylu sprawi, że wnętrze stanie się wyraźnie ożywione oraz urządzone z charakterem, zyskując unikatową formę;
  • Vintage- produkty ekologiczne, naturalne, jasne i delikatne, z dużym naciskiem na te z recyklingu, które można ponownie wykorzystać po odnowieniu. Dzięki temu tworzymy ciepłe, przytulne i komfortowe wnętrze,  a więc wyjątkowo domową atmosferę.

Wnętrza roku 2022 cechuje przede wszystkim funkcjonalny minimalizm, jednak nieco złagodzony poprzez wyróżniające się na tle pozostałych elementów meble czy dodatki. Można więc rzec, że obecny rok czerpie to co najlepsze ze wzornictwa minionych dekad, jednocześnie wprowadzając nowoczesne elementy, stanowiące powiew świeżości- są to trendy, które z pewnością dadzą się pokochać, niezależnie od gustów. 

 

Pozostałe wpisy ⎼

Dywan w dobrym stylu, czyli jak dopasować dywan do aranżacji wnętrza

Każdy z nas ma odmienny gust, dlatego urządzając swój dom lub mieszkanie kierujemy się wybranym stylem wnętrzarskim, dzięki czemu całość […]

ARTYKUŁY
ATMOSFERA - ZAŁOGA

Twój dom ma wiele funkcji, co wymaga, aby jego urządzenie było ergonomiczne — tu zaczyna się rola projektanta wnętrz, który pomoże Ci w pełni wykorzystać Twoją przestrzeń.